KURUMSAL

ANASAYFA - HAKKIMIZDA
1969 Yılından Bugüne...

1969 yılından beri faaliyet gösteren ve 1993 yılında Işıklar Holding bünyesine katılan NİĞBAŞ, içinde bulunduğu sektörün ihtiyaçlarını da göz önüne alarak 2006 yılında, hızla gelişen yapı malzemeleri konusuna girerek, çimento bazlı yapı kimyasalları üretimine; Niğde Organize Sanayi Bölgesi’nde tam otomasyonla çalışan tesisinde başlamıştır.

İlk etapta, Işıklar Tuğla’dan kaplama tuğla bina dış cephe uygulamalarında kullanılmak üzere, Flex Tuğla Yapıştırıcısı ve Flex Derz Dolgusu ürünlerini IŞIKLAR markası ile pazara sunmuş, inşaat sektöründeki hızlı büyümeye paralel olarak, ürün portföyünü pazardaki talepler ve teknolojik imkanlar doğrultusunda günümüze kadar genişletmiştir. 2007 yılı ilk döneminde yapılan tevsii yatırımlar ile Yapı Kimyasalları fabrika hammadde depolama kapasitesini % 100 oranında artırmıştır. Yeni yatırım kapsamında yaptırılan, özel yazılım ve gelişmiş elektronik donanımına sahip PLC sistemi sayesinde tesiste tam otomasyonla kaliteli üretim yapılmaktadır.

Yapı Kimyasalları tesisinde granit, mermer, seramik, fayans, tuğla, polistren ısı plaka, yapıştırma harçlarından, derz dolgu harçları, gazbeton ve tuğla örme harçları, hazır sıva, mantolama sıvası, beton tamir harçlarına; ıslak zeminlere uygulanan tek ve çift kompenantlı su yalıtım malzemelerinden, çeşitli renklerdeki quartz ve koruntlu yüzey sertleştiricilerine; gaz beton, izolasyon sıvası, hidrolik kireçleme esaslı yapı kimyasallarından ankraj harçlarına kadar 30’dan fazla ürün IŞIKLAR markasıyla üretilmekte ve inşaat sektöründe kullanıma sunulmaktadır.

Sektöründe 55 yıldır faaliyet gösteren NİĞBAŞ, prefabrik üretimde tamir ve ankraj harcının yoğun kullanılmasını göz önüne alarak, özellikle bu ürünleri, ürün yelpazesine dahil etmiştir.

NİĞBAŞ, 2019 yılında kurduğu, aylık 3.500 metrekare üzerinde üretim kapasiteli imalat hattı ile Cam Elyaf Takviyeli Beton Levha (GRC - Glassfiber Reinforced Concrete) üretimini de sürdürmektedir. Özellikle çok katlı binalarda Işıklar Kaplama Tuğla ürünleriyle birlikte kullanılan GRC levha yurt içi pazarı yanı sıra, yurtdışı pazarlarda da müşterilerin kullanımına sunulmuştur.

About

HAKKIMIZDA DAHA FAZLASI

GÜVEN VE AZİMLE

Çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve hissedarlarımızı memnuniyetini en üst düzeyde karşılıklı saygı, dürüstlük ve güven içerisinde sürekli sağlamak temel ilkelerimizdendir.

MİSYONUMUZ
VİZYONUMUZ